Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Drony

Drony – wybierz odpowiedni model w sklepie Sportano 

Ostatnio dużą popularnością cieszą się drony, mające swoich miłośników zarówno wśród amatorów, początkujących, jak i profesjonalistów. Na rynku dostępne są modele dronów z kamerką, mini drony czy drony dla dzieci. W zależności od potrzeb i możliwości – wybierz model, który sprosta Twoim oczekiwań oraz zapewni frajdę z użytkowania. Drony z kamerą umożliwiają nagrywanie filmów i robienie zdjęć z różnego położenia, a modele dla dzieci to wygodne i łatwe w użytkowaniu urządzenia bez kamerki. W Sportano znajdziesz profesjonalne drony DJI, które charakteryzują się wydajną pracą i wysoką jakością nagrywania obrazu.   

Licencja na drona – podstawowe informacje 

Z pewnością każdy, kto interesował się tematyką dronów, słyszał o licencji na jego użytkowanie, czyli pozwolenie na pilotowanie. Jednak warto wiedzieć, że z dronów można korzystać, jeśli tylko loty odbywają się w celach sportowych, niekomercyjnych lub rekreacyjnych, a dron znajduje się w zasięgu wzroku i jego waga nie przekracza 250 g oraz nie jest wyposażony w kamerę. W każdych innych wypadkach wymagana będzie rejestracja urządzenia lub licencja na drona, czyli świadectwo kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego (UAVO). Obowiązuje dla osób, które wykonują loty dronem w celach zarobkowych jak wykonywanie zdjęć, wideo, pomiary czy loty badawcze.  

Z kamerą, 4K, mini, dla dzieci – rodzaje dronów 

Wśród rodzajów dronów można wyróżnić drony z kamerą, najczęściej w rozdzielczości 4K, a także mini drony, które różnią się rozmiarem od tych tradycyjnych. Drony dla dzieci to modele zazwyczaj bez kamery do rekreacyjnego sterowania i latania. Jednak samo urządzenie, jakim jest dron, można podzielić na kilka kategorii:  

  • drony amatorskie i profesjonalne – pierwsze (najczęściej bez kamery) służą do nauki latania takim urządzeniem i często zalecane dzieciom i początkującym, a drugie przeznaczone do profesjonalnego użytku oraz filmowania czy robienia zdjęć; 
  • drony wielowirnikowe i płatowce – pierwsze w swojej konstrukcji przypominają helikoptery, a drugie poprzez swoją budowę wyglądem podobne są do samolotów; 
  • drony autonomiczne i sterowane – pierwsze urządzenia są w pełni samodzielne i mogą latać na określonych terenach poprzez wcześniejsze ustawienia, z kolei drugie sterowane są poprzez kontroler lub pilot; 
  • drony sportowe i rekreacyjne – drony wyścigowe przeznaczone są do osiągania większych prędkości i wyróżniają się większą pojemnością akumulatora, a rekreacyjne to propozycja do użytkowania przez amatorów na co dzień.  

Jak wybrać dron dla dziecka? 

Dron dla dzieci ma wiele funkcji i umożliwia wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie filmików, a podczas wyboru odpowiedniego urządzenia warto kierować się bezpieczeństwem. Oprócz tego zwróć uwagę na wytrzymałość sprzętu i dodatkowe osłony, które chronią dron przed uszkodzeniami. Urządzenie powinno być nie tylko łatwe w obsłudze, ale również o niewielkich wymiarach i stosunkowo lekkie. Dla najmłodszych miłośników latania dronem nauka korzystania z takiego urządzenie będzie sprawniejsza. Jeśli dziecko zamierza bawić się urządzeniem w warunkach domowych, mini dron bez kamerki lub mini dron z kamerką będą wystarczające.  

Dron – z kamerą czy bez? 

Większość dronów dla dzieci nie jest wyposażonych w kamerę i służą do rekreacyjnych lotów oraz zabawy. Stanowią świetną rozrywkę i umożliwiają sterowanie urządzeniem z pilota lub specjalnej konsoli. Dlatego przeznaczone są głównie dla dzieci i osób, które szukają sprzętu do rekreacyjnego latania. Z kolei dla tych, którzy szukają profesjonalnego urządzenia, zaleca się drony z kamerą. Niekiedy można zdecydować się na mini dron z kamerą, który jest mniejszych rozmiarów od standardowego sprzętu. Mniejsze urządzenia poleca się dzieciom i początkujących, gdzie łatwiej opanować korzystanie z tego rodzaju elektroniki.  

Jak wybrać dron z kamerą? 

Dron z kamerką świetnie sprawdzi się nie tylko do rekreacyjnych lotów, ale również może być użytkowany przez profesjonalistów, którzy wykonują zdjęcia i filmy. Jeśli chcesz uzyskać najlepszą jakość obrazu, wybierz modele, posiadające przynajmniej jakość Full HD. Obecnie jednak rozdzielczość ta wypierana jest przez drony z kamerką 4K. Niekiedy można spotkać modele z rozdzielczością i jakością UHD (Ultra High Definition) oraz HD (High Definition). Oprócz tego dron powinien mieć funkcję HDR, aby móc uchwycić najlepsze ujęcia. Z kolei tryb hyperlapse umożliwia nagrywanie w przyspieszonym tempie. W przypadku dronu z kamerką warto, aby miał funkcję GPS, która umożliwia śledzenie urządzenia, omijania przeszkód i łatwy powrót sprzętu w odpowiednie miejsce.  

Jak wybrać odpowiedniego drona? 

Drony posiadają szereg funkcji i możliwości, a zanim zdecydujesz się na konkretny model – wybierz, czy będzie to urządzenie z kamerką, czy bez. Jeśli chcesz sprzęt z możliwością nagrywania i robienia zdjęć, zwróć uwagę na rozdzielczość, matrycę, jakość i stabilizację obrazu. Niektóre modele wyposażone są w nowoczesne funkcje, które pozwalają na samodzielne latanie dronu, ustawiając jedynie wcześniej niezbędne parametry. W większości jednak występują drony na pilota, gdzie za pomocą panelu sterujesz wszystkimi ustawieniami. Podczas zakupu urządzenia sprawdź czas działania i lotu drona, gdzie podane wartości zazwyczaj są uśrednione, ale pozwoli Ci to wybrać model względem własnych potrzeb. Jeśli dron ma być wykorzystywany do zawodowych celów, pojemny akumulator to podstawa. Tutaj warto mieć na uwadze obsługiwany format zdjęć, obsługę i pojemność kart pamięci czy dodatkowe akcesoria, które ułatwią Ci zarówno korzystanie, jak i przemieszczanie się z dronem.  

Drony – na jaki marki warto stawiać? 

W Sportano posiadamy szeroki wybór dronów DJI, które oferują tworzenie niesamowitych ujęć i filmów. W zależności od wybranego modelu, poszczególne urządzenia różnią się ustawieniami, funkcjami oraz parametrami jak matryca, rozdzielczość czy dołączone akcesoria. Wśród modeli znajdziesz dron mavic mini w różnej wersji, który gwarantuje rozdzielczość 2.7K, 4K oraz Full HD, a także kamerę 12 Mpix. Drony posiadają również niezbędne akcesoria jak aparatura sterująca, osłona gimbala, kable do podłączenia USB, ładowarki czy torbę transportową. Zachęcamy do skorzystania z naszej profesjonalnej obsługi klienta, która pomoże Ci wybrać odpowiedni model. 

Rozwiń opis Zwiń opis